Реал (Мадрид) направи крачка към класиране за елиминациите в Шампионската лига, след като спечели с 2:0 гостуването си на Интер в Милано. Това е втора победа за футболистите на Зинедин Зидан в турнир този сезон, а след триумфа в Италия, "белите" вече имат 7 точки - с три повече от третия Шахтьор (Донецк) и се една по-малко от първия Борусия (Мьонхенгладбах).

Еден Азар изведе испанците напред с гол от дузпа в седмата минута, а около десет минути преди почивката Артуро Видал направи услуга на гостите и същевременно затрудни задачата за домакините, след като бе изгонен за два светкавични жълти картона в рамките на минута. След почивката бившият футболист на Реал Ашраф Хакими си отбеляза автогол, с което узакони триумфа на шампионите на Испания.

В група D Аталанта запази надеждата си за продължаване напред жива, след като ликува на "Анфийлд", побеждавайки Ливърпул с 2:0. По този начин "бергамаските" взеха реванш за поражението с 0:5 на собствен терен от този съперник по-рано през сезона.

Йосип Иличич и Робин Госенс нокаутираха първенците на Англия с два гола между 60-ата и 64-ата минута, за да се изравнят по точки с отбора на Юрген Клоп - и двата тима са с по 7, като англичаните са втори в групата, а италианците трети. Днес Клоп заложи на изцяло прекроена защита с юношите Нико Уилямс и Рис Уилямс, както и Жоел Матоип и Константинос Цимикас, а съперника се възползва максимално от липсата на синхрон между бранителите на "червените".

В другата среща от тази група Божидар Краев записа малко над 20 минути при загубата на Мидтиланд с 1:3 от Аякс. Нидерландците са първи в класирането с 9 точки.

Останалите резултати от Шампионската лига тази вечер:

Група А: Атлетико (Мадрид) - Локомотив (Москва) 0:0, Байерн (Мюнхен) - РБ Залцбург 3:1

Група В: Борусия (Мьонхенгладбах) - Шахтьор (Донецк) 4:0

Група С: Олимпиакос - Манчестър Сити 0:1, Марсилия - Порто 0:2