Реал (Мадрид) изкова ключова победа по пътя към голямата цел пред тима - титлата в Ла Лига.

Кралете спечелиха с 2:0 гостуването си на Реал Сосиедад, което бе считано за едно от най-трудните предизвикателства пред мадридчани през сезона.

Със спечелените три точки Реал (Мадрид) се откъсна с осем пункта на върха пред втория Севиля, а авансът пред градския съперник и действащ шампион Атлетико е вече 10 точки.

Трябва все пак да уточним, че Севиля и Атлетико са с мач по-малко от Реал, но авансът след 16 кръга си изглежда солиден.

Днес Кралете получиха начален шок, защото голямата им звезда Карим Бензема трябваше да напусне още в 17-ата минута заради мускулно разтежение.

Това със сигурност се отрази на играта на Реал (Мадрид) до края на първата част, но след почивката всичко бе различно.

Само в рамките на десет минути гостите вкараха два гола, с които решиха всичко в сблъсъка.

Първо Винисиус направи един от характерните си пробиви, комбинира с Лука Йович и сам завърши атаката, за да открие резултата.

Малко по-късно самият Йович, който се появи на мястото на Бензема, бе на точното място, за да се разпише след корнер и да донсе победата на Реал (Мадрид).