Лионел Меси небрежно наниза два гола във вратата на Боливия, а Аржентина завърши мачовете си в груповата фаза на Копа Америка с победа - 4:1.

Десетката счупи рекорда за най-много двубои с екипа на родината, изпреварвайки Хавиер Машчерано, вече със 148 участия.

Рекордьорът Лео обаче знае, че дотук бе по-лесната част. На 1/4-финал го чака Еквадор (с играча на ЦСКА Джорди Кайседо в състава) и, естествено, Аржентина отново ще е фаворит. След това обаче няма да има никаква милост на турнира, който страната не е печелила от далечната 1993 г.

Меси танцува само едно полувреме, а през второто си почиваше за предстоящите важни мачове. Но в 6-ата минута асистира изящно за попадението на Папу Гомес, в 33-ата удвои от дузпа, а в 42-рата направи 3:0 с елегантно прехвърляне на вратаря, за да реши мача рано-рано. Така Лео вече е с три попадения и две асистенции на Копа Америка.

Боливийците бяха отпаднали от елиминациите и преди двубоя, играха само за чест. Те намалиха в 60-ата минута чрез Ервин Сааведра, но в 65-ата Лаутаро Мартинес от Интер направи 4:1.

В другия мач от група А тази нощ Уругвай би Парагвай с 1:0 с гол от дузпа на Единсон Кавани в 21-вата минута и завърши втори.