Рома оглави класирането в Италия след домакинско 3:0 над новака Монца, а стадион "Олимпико" и Рим очевидно са в еуфория от старта на сезона на тима.

Това не е неочаквано - Жозе Моуриньо изгради силен състав, а попълнения като Пауло Дибала загатват за огромен потенциал.

Аржентинецът вкара първите си два гола за римляните и доведе нещата до 2:0, преди Рожер Ибанес да направи резултата класически през второто полувреме. Нямаше празно място на "Олимпико", тифозите пееха и подкрепяха "вълците", надявайки се на страхотен сезон.

ВИЖТЕ КАРТИНА ОТ МАЧОВЕТЕ В ИТАЛИЯ ТАЗИ ВЕЧЕР>>>

На пейката на гостите остана Валентин Антов, който не бе пуснат в игра. Монца е с 4 от 4 загуби при дебютната си поява в Серия А, с голова разлика 2-11.

Интер също би с 3:1 у дома Кремонезе, друг новак.

Два аржентински гола на Хоакин Кореа и Лаутаро Мартинес улесниха фаворита, а Николо Барела също се разписа. Заслужава си да видите попадението на Барела (в линка горе), което бе аплодирано на крака от целия "Сан Сиро

Шампионът Милан едва се спаси от загуба при гостуването на Сасуоло - 0:0, след като Доменико Берарди изпусна дузпа за домакините преди почивката.

Това е второ реми впървите четири кръга на "червено-черните".

Рома води с 10 точки, Интер има 9, Милан има 8, а четири отбора са със 7.