Рома и Аталанта затовриха кръга в италианската Серия "А" с голово равенство 3:3 на "Олимпико" в столицата.

Двата тима изиграха чудесен двубой с 6 гола и още доста положения пред двете врати.

Мачът започна по чудесен начин за домакините, които излязоха напред в резултата още във 2-та минута,

Тогава авржентинецът Хавиер Пасторе засече по превъзходен начин с пета центриране на Ченгиз Юндер.

След това обаче последваха катастрофални минути за римските "вълци", които изоставаха с 1:3 на полувремето.

Тимоти Кастане изравни в 19-та минута, когато бе най-съобразителен в наказателното поле и довкара отбилата се в гредата топка.

Три минути по-късно Сапата отне от Манолас, проби и подаде към Емилиано Ригони, който от близка дистанция изведе бергамаските напред.

В края на полувремето, при поредната си контраатака, тимът на Аталанта стигна и до трети гол.

Точен отново бе Емилио Ригони, който се възползва от нова грешка в отбраната на Рома и вкара.

Домакините засилиха натиска си през втората част и резултатът дойде след час игра, когато Флоренци напредна необезпокояван, стреля и намали до 2:3.

10 минути преди края на срещата гръцкият бранител Костас Манолас се реваншира за грешките си в отбрана и след центриране от фаул донесе равенстовото на тима си.

Спечелената точка означаваше, че двата тима имат по 4 след два изиграни кръга и се нареждат на четвъртата и пета позиция.