Манчестър Юнайтед записа поредната срамна страница в историята си в ерата след напускането на Сър Алекс Фъргюсън.

Този път под ръководството на Жозе Моуриньо "червените дяволи" загубиха с 0:3 от Тотнъм на своя "Олд Трафорд" в мач, в който отправиха над 25 удара.

"Шпорите" на Маурисио Почетино дадоха за пореден път заявка, че имат сили да се борят с шампиона Сити, подигравайки се със срамната отбрана на съперника си, която допусна потресаващи грешки.

Моуриньо получи втори пореден тежък удар след загубата от Брайтън и за неговото уволнение изглежда като все по-адекватна развръзка на ситуацията при вицешампиона.

Снимка: AP/БТА

Най-тежкото за Юнайтед е, че тимът имаше голови положения да вкара поне три попадения на съперника си, но големи пропуски на Ромелу Лукаку и Джеси Лингард белязаха срамната загуба.

Тотнъм също изпусна доста, но се възползва от множеството ситуации и стигна до звучна победа, която оставя настроението на "Уайт Харт Лейн" в типичното му състояние от последните години - приповдигнато.

Дербито започна в бясно темпо, което се задържа дълго време. Юнайтед превъзхождаше, но завършващите удари бяха твърде слаби.

В 16-а минута по чудо не поведе. След огромна грешка на Дани Роуз, който върна към вратаря, Лукаку отне и преодоля стража, но на празна врата стреля встрани. Непростим пропуск.

След половин час игра Лукас Моура поиска дузпа след сблъсък с Фил Джоунс, но сигнал не последва. По скоро играта бе рамо в рамо.

Тотнъм показа зъби след това, но защитата на "червените дяволи" се справяше с набезите за разлика от двубоя с Брайтън преди седмица.

Това се промени в 50-а минута, когато "шпорите" удариха за първи път. След центриране от корнер на Кийрън Трипиър топката стигна до Хари Кейн, който с глава я насочи перфектно в горния ляв ъгъл на Де Хея.

В ответната атака Лукаку стреля от малък ъгъл, но капитанът Уго Лорис спаси с впечатляващ рефлекс.

60 секунди по-късно резултатът вече бе 2:0. Ериксен проби по десния фланг и центрира остро към Лукас Моура, който стреля перфектно в ъгъла. Юнайтед бе в нокдаун.

Реакцията на Моуриньо бе светкавична - Алексис Санчес влезе в игра. В 61-а минута домакините направиха нов голям пропуск. Джеси Лингард се озова сам срещу вратаря, но Тоби Алдервейрелд му изби топката точно преди халфът да отправи удар.

В 66-а минута влезлият като резерва Виктор Линдельоф направи чутовна глупост, връщайки към Де Хея. Али отне, но от перфектна позиция испанският страж спаси удара му. От последвалия корнер Кейн би с глава в страни.

Юнайтед в бясно темпо потърси головете, но продължи да изпуска. Лингард в 79-а минута видя как ударът му е блокиран и прелита над горната греда.

В 84-а минута обаче Моура наказа домакините за втори път на контраатака след пас на Хари Кейн и оформи класическия резултат.