Реал Мадрид е на финал на Световното клубно първенство след 4:1 срещу Ал Ахли (Египет) в полуфинал, който бе далеч по-равностоен, отколкото резултатът показва.

Тимът от Кайро натискаше за изравнителен гол в последните минути при 1:2, но вместо това получи още две попадения в добавеното време.

Грандът от Испания излезе без куп основни играчи в двубоя, като вратарят Тибо Куртоа и "Златната топка" Карим Бензема бяха най-големите липси. И първото полувреме мина равностойно, като Ал Ахли смело и агресивно се противопоставяше, а и стигна до добри положения пред украинския вратар на Реал Андрий Лунин.

Но като голям отбор, Мадрид вкара в края на тази част - грешка в отбраната на египтяните предостави топката на Винисиус Жуниор, който не сбърка - 1:0.

Секунди след началото на второто полувреме Феде Валверде удвои след отбита от вратаря на съперника топка и изглеждаше, че интригата е приключена. Но с помощта на хилядите по трибуните в Рабат - стадионът бе пълен с египетски фенове, Ал Ахли се вдигна. Ал Малул намали от дузпа и стана напечено пред Лунин.

В 87-ата минута и шампионът на Европа получи дузпа, но Лука Модрич я пропусна, за да остави шансове за съперника да търси равенство.

Но на контраатака Мадрид изпепели египтяните в осемте минути добавено време - Родриго вкара, а после и резервата Серхио Арибас записа и първото си попадение с екипа на колоса - 4:1.

В събота Реал ще срещне Ал Хилал (Саудитска Арабия) на финала в Мароко, в търсене на осма световна клубна титла.