Ливърпул продължи впечатляващата си серия на собствен терен и вече няма загуба на "Анфийлд" в продължение на 63 мача, изравнявайки клубния рекорд в първенството. Шампионите излязоха с доста нетипична формация при домакинството си на Уест Хем, но успяха да спечелят с 2:1 и да оглавят класирането във Висшата лига.

Юрген Клоп заложи на Натаниъл Филипс и Джо Гомес като централни защитници, след като Върджил ван Дайк е аут за дълго време, а Фабиньо и Джоел Матип също имат здравословни проблеми. Друг юноша на клуба в лицето на Къртис Джоунс също започна като титуляр, но в средната линия.

"Червените" се оказаха в ролята на догонващ след само 10 минути игра - Пабло Форналс откри резултата след лошо изчистване с глава на Джо Гомес, който прати топката точно на крака на испанския футболист, а той я изстреля право в мрежата на Алисон. Домакините владееха топката през почти цялото време, но изпитваха затруднения в създаването на положение, за да се стигне до края на първото полувреме, когато все пак изравниха.

Артур Масуаку събори Мохамед Салах в наказателното поле, а египтянинът се нае да изпълни дузпата и не сгреши - 1:1 три минути преди почивката.

След подновяването на играта лондончани се дръпнаха назад, а Ливърпул вкара втори гол, който обаче бе отменен от ВАР. Диого Жота, появил се като резерва, отбеляза около четвърт час преди края, но съдиите решиха, че Садио Мане е ударил вратаря с крак при ситуацията и отмениха попадението.

Жота все пак отбеляза гол, оказал се победен, като това се случи в 85-ата минута. Португалецът получи феноменален пас от Джердан Шакири и не сбърка сам срещу Лукаш Фабиански за 2:1.

Така Ливърпул оглави класирането с 16 точки и мач повече от градския съперник Евертън. Уест Хем пък е на тринадесето място с 8 точки.