УЕФА назначи хърватина Дуйе Щрунак за двубоя между Лудогорец и Андерлехт от Лигата на конференциите.

Двата тима се срещат в четвъртък в Разград, а за 36-годишният хърватин, това ще е втора визита в България в рамките на този сезон.

Той бе в София през август, за да ръководи мача между ЦСКА и Базел от същия турнир, който "червените" спечелиха с 1:0.

Щрунак е ръководил още един мач на български тим в евротурнирите, като това е гостуването на Локомотив (Пловдив) на Копенхаген през 2021-а, когато пловдивчани загубиха с 2:4.

Седмица след онзи мач в датската столица, Щрунак бе главен рефер и на мача между Андерлехт и Витес (3:3) от Лигата на конференциите, като в четвъртък ще бъде вторият случай, в който той ръководи двубой на белгийския гранд.

Помощници на Щрунак ще бъдат сънародниците му Боян Зобеница и лен Якшич, а четвърти съдия е Иван Бебек.

Двубоят ще има система ВАР, като и тя ще бъде поверена на хървати в лицето на Фран Йович и Дарио Бел.