Манчестър Сити ще играе полуфинал в Шампионската лига с Реал (Мадрид) за втори пореден сезон. Шампионите на Англия не загубиха втората четвъртфинална среща с Байерн (Мюнхен), като след 3:0 у дома, този път направиха 1:1 като гост на "Алианц Арена" и така си осигуриха нов сблъсък със страшилището на турнира в следващата фаза.

Дори пропусната от Ерлинг Холанд дузпа не спря "гражданите" в Бавария, а в двубоя определено не липсваше напрежение, като имаше и червен картон, който в крайна сметка бе отменен.

Напълно очаквано Байерн бе отборът, който бе по-настоятелен в първите минути на "Алианц Арена". Баварците атакуваха, най-вече чрез пасове от средата към крилата и после топки в наказателното поле, но без особен успех. Сити пък търпеливо изчакваше своите моменти. В 17-ата минута Лерой Сане надбяга Джон Стоунс и изскочи на добра позиция срещу бившия си съотборник Едерсон, като само трябваше да насочи топката към вратата, но стреля встрани.

Oще в ответната атака Ерлинг Холанд изскочи сам срещу Зомер и бе съборен от Упамекано, а съдията първоначално показа червен картон на френския защитник. Санкцията обаче бе отменена заради засада на норвежката голова машина, като решението на Клеман Тюрпен, ръководил преди време столичното дерби "Левски" - Славия, бе отменено след подсказване от ВАР.

Манчестър постепенно погледна по-сериозно към противниковото поле, но единствено удар от дистанция на Аке бе по-съществено действие за гостите в предни позиции. Седем минути преди почивката обаче те получиха дузпа за игра с ръка на Упамекано. Зад топката застана Холанд, който сякаш се хвана на опитите за разсейване от страна на домакините и стреля над напречната греда.

В добавеното време на първата част Мусиала проби отляво, а след като бе затворен от Едерсон, топката се озова в Чупо-Мотинг. Завърналият се в титулярния състав нападател обаче не успя да я прати в мрежата, след като защитник на гостуващия тим изби от голлинията.

Малко повече от 10 минути след подновяването на играта Холанд се реваншира за пропуснатата дузпа. Англичаните развиха светкавична атака, която приключи по познат начин. Блестящ пас на Де Бройне намери норвежката голова машина, който елиминира съпротивата на Упамекано, след което с безпощаден изстрел отбеляза дванадесетия си гол за сезона в Шампионската лига - 1:0.

Това сякаш окончателно сломи Байерн и макар Томас Тухел да направи няколко смени, пускайки в игра Алфонсо Дейвис, Садио Мане и Томас Мюлер, всичко изглеждаше решено.

Четвърт част преди края резервaта Матис Тел вкара гол, който обаче бе отменен заради засада. Баварците все пак изравниха чрез Джошуа Кимих, който бе точен от дузпа в 83-ата минута за 1:1, а малко след това Томас Тухел бе изгонен от съдията. И при тази ситуация до наказателен удар се стигна след игра с ръка и намеса на ВАР.