ПСЖ разгроми Истанбул Башакшехир с 5:1 в среща от Група "H" на Шампионска лига, която беше доиграна, след като ден по-рано я прекратиха заради расизъм.

Отборите започнаха мача от 13-ата минута при резултат 0:0, но бързо парижани показаха надмощието си и с убедителен успех взеха първото място в групата, макар и да са с равни точки с Лайпциг - 12. Германците, които вчера отстраниха Манчестър Юнайтед, завършиха втори.

В герой за отбора на Томас Тухел се превърна суперзвездата Неймар, който отбеляза хеттрик - неговият първи от 26 месеца. За последно бразилецът вкара три гола в един мач срещу Цървена Звезда в груповата фаза отново на Шампионска лига. Това е третият му хеттрик в турнира, като само Кристиано Роналдо и Лионел Меси.

Неймар вкара в 21-ата, 38-ата и 50-ата минута, а другите две попадение за победителите бяха дело на Килиан Мбапе в 42-ата минута от дузпа и в 62-ата минута. Почетният гол за турците вкара Мехмет Топал в 57-ата минута.

Интрига имаше в Група "D", където Аякс и Аталанта решаваха кой от двата отбора ще отиде в елиминациите. Аталанта постигна късен успех в Амстердам с 1:0 и взе второто място.

Луис Муриел вкара победното попадение в 85-ата минута, след като шест минути по-рано Райън Гравенберх остави нидерландците с човек по-малко. Така Аталанта събра 12 точки, а Аякс остава със седем и ще играе в елиминациите на Лига Европа.

От своя страна лидерът в групата Ливърпул запази първото място след равенство при гостуването си на Мидтиланд - 1:1.

Мохамед Салах откри резултата още в първата минута, но в 62-ата минута Александър Шолц изравни от дузпа. Така финалният актив на мърсисайдци е 13 точки, а Мидтиланд е с една.

Божидар Краев не бе в групата на отбора си за този мач.