ЦСКА почти се прости с шампионските си амбиции. Това стана факт, след като "червените" загубиха тежката битка за първото място с "Черно море" с 0:1.

Така варненци излязоха на върха в класирането с 48 точки, а ЦСКА остана трети с 45. Втори е Лудогорец също с 45, но и цели два мача по-малко.

Двубоят на стадион "Тича" очаквано се превърна в нервна битка с малко футбол, от която победители излязоха домакините.

В антигерой за ЦСКА се превърна завърналият се в клуба нападател Фернандо Каранга. Негово попадение през първата част бе отменено заради засада, което изнерви сериозно бразилеца.

В средата на втората част той бе изгонен от съдията - първо с втори жълт картон, а след консултация с VAR - с директен червен картон за влизане с бутоните в глезена на съперник.

Малко след това домакините също останаха с човек по-малко, след като Мазир Сула бе изгонен.

И когато всички очакваха двата тима да си поделят по точка, в 88 минута Живко Атанасов разпечата вратата на ЦСКА и качи тима си еднолично на върха в класирането.

Поражението във Варна може да има тежки последствия за треньора на "червените" Нестор Ел Маестро, като е много вероятно да бъде уволнен.