Хебър победи като гост Локомотив Пловдив с 2:1 в изключително драматичен мач от 22 кръг на шампионата.

Двубоят бе решен чак в 101-вата минута, като буквално взриви страстите на "Лаута".

"Смърфовете" поведоха в 10-ата минута с гол на Христо Иванов.

В началото на втората част Марк-Емилио Папазов изравни, а в последните секунди на срещата дебютиралият за гостите Шейх Диаманка се възползва от грешка в защитата на домакините и донесе ценен успех на своя отбор след удар с глава.

БТА

Второто полувреме пък предложи доста напечени ситуации.

Гол на Димитър Илиев бе отменен, а след това и дузпа в полза на Локомотив.

Първоначално съдията Петър Кузев посочи бялата точка след игра с ръка на Вълчев, но след намесата на ВАР отмени.

В края на мача червен картон получи и Ангел Лясков, а гневени фенове нахлуха на терена, заради което домакините със сигурност ще бъдат наказани.

В победата отборът на Любослав Пенев прекъсна серията си от 4 поредни загуби и събра 23 точки, които им отреждат 12-о място във временното класиране.