След шест поредни поражения от началото на сезона, новакът Септември записа не само първи точки, но и първа победа.

Септември спечели с 3:2 столичното дерби срещу Славия, което се игра на стадион "Локомотив" в квартал "Надежда".

Въпреки мокрият и кален терен, двата тима успяха да направят доста интригуващ мач, в който паднаха пет попадения, а те можеше и да са повече.

Славия имаше по-добрите шансове да открие резултата през първото полувреме, но не успя да ги реализира и символичният домакин Септември, който смени националния стадион с този в "Надежда", успя да открие чрез Жордан Гутиерес.

Френският футболист по отличен начин насочи от движение топката във вратата на Славия, като с това отборът му се оттегли на почивка с гол аванс.

В 58-ата минута преотстъпеният от Левски Борислав Рупанов удвои в полза на Септември, преди на Цветелин Чунчуков да върне надеждите на Славия за нещо от този мач.

Тогава обаче дойде още един звезден миг за младия Рупанов, който с доста красив гол - втори за него в мача, покачи на 3:1.

Снимка: БТА

Този резултат се запази до последните пет минути на мача, когато Виктор Генев с глава намали, а Славия трябва сериозно да съжалява, че не си тръгна с точка от мача.

В продължението на мача "белите" имаха няколко страхотни шанса, но така и не успяха да се разпишат, а това означаваше първа победа за Септември от старта на сезона.

Столичният тим обаче остава на последното място в класирането, защото макар да се изравни по точки с ЦСКА, има доста по-лоша голова разлика.