"Брайтън" шокира "Манчестър Юнайтед" с 3:2 и сътвори първата голяма изненада за сезона в Англия.

Поражението е второ поред на този терен за отбора на Жозе Моуриньо, след като "червените дяволи" загубиха на Южния бряг и през май с 0:1, в края на миналия сезон.

Гостите, стартирали двубоя като фаворит, изиграха кошмарно първо полувреме.

В 25-ата минута пробив през зоната на започналия изненадващо като десен защитник Ашли Йънг донесе първия гол. Глен Мъри реализира отблизо.

143 секунди по-късно бранителят Шейн Дъфи заби топката в мрежата на "Юнайтед", след като гостите необяснимо два пъти не успяха да отбият центрирания от двете страни на наказателното поле.

Ромелу Лукаку бързо върна гол - в 34-ата минута, след като Люк Шоу шутира и топката стигна с късмет до централния нападател.

Изглеждаше, че обратът започва.

Но вместо това серия глупости, извършени от Ерик Байли и Фред, доведоха до загуба на топката и Паскал Грос нахлу с нея в наказателното поле. Байли го фаулира - дузпа.

Самият Грос нанесе удара от бялата точка и направи резултата 3:1 още преди почивката.

Снимки: Getty Images/Guliver Photos

Моуриньо побесня и напусна пейката още преди сигнала за край на полувремето.

Две смени през паузата обещаваха голяма битка от "Юнайтед" - Маркъс Рашфорд и Джеси Лингард обаче не промениха почти нищо.

Гостите застрашиха само един-два пъти вратата на "Брайтън", който заслужи победата си.

Чак в края на добавеното време Маруан Фелаини бе съборен в наказателното поле и "Юнайтед" получи дузпа, от която Пол Погба намали. Твърде късно.

За гранда от Манчестър идат нови турбулентни дни, каквото бе и цялото лято.

А информациите за конфликти и лоши отношения на Жозе с някои от звездите, не изглеждаха далеч от истината според представянето на точно тези играчи днес - Антони Марсиал, Хуан Мата, Погба. И тримата бяха незабележими.