"Лудогорец" заслужено спечели нервно дерби срещу ЦСКА с 1:0, като с трите точки не позволи на досегашния лидер в класирането да се откъсне пред шампиона.

Вандерсон вкара единствения гол в 21-вата минута по майсторски, но и куриозен начин. Бразилецът се откъсна сам срещу вратаря Витаутас Черняускас, който спаси първия удар.

След това необяснимо тръгна да гони нападателя извън наказателното поле, а Вандерсон се възползва и прати топката в празната врата.

Нататък бе битка, жестока и с много нарушения.

В края на полувремето ЦСКА поиска дузпа за фаул на Козмин Моци срещу Мауридес, повторенията показаха, че има задържане. Реферът Николай Йорданов обаче прецени, че е твърде леко, за да го отсъди.

Минута по-късно арбитърът не видя удар без топка от Вандерсон срещу Кристиан Малинов, като ситуацията досущ напомняше тази преди година в същия мач, на същия стадион. Само че тогава Фернандо Каранга от гостите бе изгонен...

През второто полувреме ЦСКА се хвърли напред, но стигаше основно до центрирания и далечни удари. "Лудогорец" отговаряше с контраатаки и бе по-близо до гол с чисти положения.

Клаудио Кешерю, Вандерсон и Марселиньо можеха да удвоят.

Тиаго от ЦСКА удари греда от пряк свободен удар с прехвърлящ шут по диагонала.

Снимки: Bulphoto

В края Мауридес стреля остро над гредата, а секунди по-късно ударът му отблизо бе блокиран от Антон Недялков, вероятно спасително за домакините.

След края Моци подразни в марковия си стил агитката на гостите, за което също не бе санкциониран - пак традиционно.

Мауридес го атакува и опита саморазправа, като това бяха и първите големи искри в дербито, което иначе мина без големи извънфутболни инциденти.

"Левски" излезе начело след победата на "Лудогорец", втори е ЦСКА, а шампионите вече са трети.