Локомотив Пловдив победи ЦСКА с 1:0 домакинство от последния кръг на efbet Лига.

Мачът беше протоколен и за двата отбора, но имаше малко по-голяма значимост за "смърфовете", тъй като техният треньор Александър Томаш ги изведе на терена за последен път.

Много ранен гол в петата минута на младия Петър Андреев се оказа единствен, като ЦСКА през второто полувреме направи няколко пропуски в опита си поне да изравни.

Така "армейците" завършват сезона с четири поредни мача без победа (три загуби) и на третото място с 67 точки, на цели осем точки зад Черно море. Локомотив прекъсна серията си от четири поредни загуби в плейофите и събира 58 точки на петото място.

Снимка: БТА

И двата отбора не използваха голяма част от титулярните си футболисти, като това в по-голяма степен важеше за ЦСКА. Място в титулярния състав получи младият Георги Чорбаджийски.

Локо поведе в петата минута, когато Бубакар Дион центрира от десния фланг, а Пламен Андреев сложи главата си на пътя на топката и бе точен.

После Андреев можеше да вкара втори гол, но Димитър Евтмимов спаси силния му удар. До края на полувреме Бубакар Дион пропусна на два пъти - един неточен и един спасен шут.

Снимка: БТА

През втората част ЦСКА заигра далеч по-добре. В 53-ата минута Мартин Луков спаси добър удар с глава на Чорбаджийски, при който топката срещна и гредата. На другата врата Лазар Туфегджич изби от гол линията удар на Хорхе Сегура.

До края ЦСКА доминираше, като имаше два много изгодни шанса. Станислав Шопов стреля от точката за изпълнение на дузпа, за да последва ново спасяване.

В 81-ата минута пък Иван Турицов също видя как неговият изстрел е отразен от стража.