Тотнъм започна успешно новата година, записвайки победа с 3:0 над Лийдс.

Двубоят предложи сблъсък между двама от най-колоритните треньори в световния футбол, като от едната страна бе "Специалния" Жозе Моуриньо, а от другата "Лудия" Марсело Биелса.

И двамата не изневериха на стиловете си. Лийдс отново практикуваше атрактивния си стил с мисъл изцяло за атаката. Отсреща обаче бе прагматичният Тотнъм на Моуриньо, който за пореден път през сезона даде инициативата на своя противник, но с опасните си контраатаки успя да постигне класическия успех.

3:0 с владение на топката в по-малко от 30% от времето. Стилът на Специалния се оказа по-печеливш от този на Лудия.

Снимка: Getty images

С основна заслуга за успеха отново бе нападателното дуо на "шпорите". Хари Кейн откри от дузпа в 29-ата минута, а в края на полувремето асистира към Хюн Мин Сон, който покачи на 2:0.

В самото начало на втората част Тоби Алдервейрелд направи резултата 3:0, с което тотално уби интригата в двубоя.

До края Лийдс не спираше да атакува, но така и не създаде чисто положение пред добре подредените домакини.

Така Тотнъм събра 29 точки и се качи на третата позиция, на четири точки зад лидерите Ливърпул и Манчстър Юнайтед.

Лийдс от своя страна продължава да редува победи и загуби,което логично отрежда 11-а позиция на тима на Биелса, който обаче продължава да вдъхновява с начина си на игра и резултатните мачове.