"Етър" и "Локомотив" (Пловдив) завършиха 1:1 в последната среща от редовния сезон във втората осмина на Първа лига, като този резултат не промени местата на двата тима.

"Етър" ще играе за оставане в елита, докато "Локо" Пловдив ще влезе в серия от баражи за място в Лига Европа.

Етърци започнаха активно срещата и в първите 20 минути създадоха няколко атаки, като последователно стреляха неточно Ерик Почански, Даниел Младенов, Иван Петков и Румен Руменов.

В 33-ата минута при първата си възможност, гостите от Пловдив стигнаха до гол. Симеон Райков пресече пас на Венелин Филипов към съотборника му във виолетовата защита Венцислав Василев.

Напредна в огромното празно пространство пред дъгата и подаде към Михалевич. Нападателят завъртя двама бранители на "Етър" и прати топката в мрежата с прецизен удар покрай стража Иванов. Това е първи гол на този футболист в първенството. В края на първото полувреме Антони Милина спаси опасен изстрел на Аласана Мане, за да остави преднината на своите.

Натискът на "Етър" продължи и в началото на втората част, като в 53-ата минута те пропуснаха отлична възможност да изравнят резултата. Мане се възползва от грешка в отбраната на "Локомотив" и центрира към Петков, който не успя да засече добре топката отблизо и тя излезе в аут.

С напредването на мача силите на домакините започнаха да привършват и те започнаха все по-трудно да създават голови положения. Но все пак реферът Николай Йорданов измисли доста спорна дузпа в полза на "Етър" четири минути преди края, от която те изравниха.

Удар от фаул на Велко Батрович се отби в ръката на Димитър Велковски, но тази му част на тялото беше точно пред лицето и гърдите и в никакъв случай не беше умишлено или пък да променя треакторията. Все пак Батрович вкара дузпата за 1:1 и така спаси виолетовите от домакинска загуба.