Трудният сезон на шампиона на Италия продължава, като този път Наполи бе унижен и освиркан на собствения му стадион.

Фрозиноне, който е далеч под неаполитанците в класирането в Серия А, дойде и ги би с 4:0 на "Диего Марадона" за Купата на Италия, изхвърляйки ги на осминафинал.

И четирите попадения дойдоха след 66-ата минута, като вкараха Енцо Баренечеа, Джузепе Касо, автогол на Чедира и Абди Харуи. А в състава на домакините отсъствата като титуляри най-големите звезди, около които бе изграден шампионския тим от миналия сезон. Но Кварацхелия, Осимен, Ди Лоренцо, Лоботка и Политано влязоха в игра още при 0:0, за да решават срещата.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖА>>>

След 3:1, с което шампионите бяха победили на старта на сезона същия съперник, при това на неговия стадион, в първенството, успехът в този мач се смяташе за формалност.

Случи се съвсем друго. Воденият от някогашния капитан на Рома Еузебио ди Франческо отбор на Фрозиноне разби Наполи. Куриозно, този отбор нямаше победа като гост цял сезон, а единственият успешен мач навън дойде пак за Купата - срещу Торино, елиминиран тогава с дузпи. Сега Фрозиноне получава за награда гостуване на Ювентус или Салернитана в четвъртфинала.