Легендите на Ливърпул и Селтик изиграха благотворителен мач на "Анфийлд", в който имаше и звездно българско присъствие.

С капитанската лента за гостите от Шотландия като титуляр започна Стилиян Петров, който остана на терена най-дълго от всички играчи - чак до 80-ата минута.

ВИЖТЕ ТУК ГАЛЕРИЯ ОТ ЗВЕЗДНИЯ ДВУБОЙ>>>

Любопитното е, че бившият ни национал стартира като централен защитник, като през втората част зае традиционната си позиция в средата на терена и напомни за себе си с няколко зрелищни отигравания.

Колкото до мача - Ливърпул спечели с 2:0 за кеф на пълните трибуни, които видяха отново в игра един от най-големите си идоли - Стивън Джерард. Именно Стиви Джи успя да вкара един от головете, а другият бе дело на чилиеца Марк Гонсалес.

Getty Images

Двубоят бе по-специален за бившия нападател на двата тима Роби Кийн. За да няма обидени, първото полувреме той игра с екипа на Селтик, а след почивката излезе и с този на Ливърпул. А сред останалите местни любимци личаха имената на Дирк Каут, Мартин Шкъртел, Йержи Дудек, Сами Хюпия, Стив Макманамън, Луис Гарсия и др.

Преди мача пък мениджърите на двата тима - легендите Кени Далглиш и Пол Ламбърт, поднесоха цветя пред мемориала на 97-те фена на Ливърпул, които загинаха в резултат на инцидента на стадион "Хилсбъро" преди 30 години.