Наполи спря кошмарната си серия в италианския елит по най-добрия начин - с победа 1:0 в дербито срещу Милан.

Успехът дойде след серия от три мача без победа, при това в дома на втория в класирането. Резултатът обаче облагодетелства другия милански гранд - Интер.

Именно шампионите продължават да оглавяват класирането, а след вчерашното поражение на Аталанта и днешния резултат на "Сан Сиро", те вече имат аванс от четири точки пред своите преследвачи, които са именно Наполи и Милан, заемащи втората и третата позиция с равни точки.

Само преди няколко седмици именно Милан и Наполи убедително се бяха откъснали на върха и изглеждаше, че битката за Скудетото ще е между тях, но страхотната форма на Интер съвсем преобърна картината.

WINBET - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

Днешният сблъсък бе решен с гол още в петата минута на мача, когато северномакедонският национал Елиф Елмас вкара с глва след корнер. Видео от двубоя вижте на MAXSport.live.

Целият двубой на "Сан Сиро" бе вълнуващ с доста положения и пред двете врати, но със сигурност най-любопитната ситауцията бе в последната 90-а минута, когато домакинските фенове на "Сан Сиро" празнуваха изравнителния гол.

Франк Кесие отбеляза и в първия миг нямаше наглед нищо съмнително, като всички бяха убедени, че мачът ще завърши наравно.

Съдията обаче получи сигнал от ВАР и отиде да прегледа ситауцията, след което странно отсъди засада.

Внимателното повторение показа, че тя е отсъдена на падналия на земята Оливие Жиру, който макар и в тази позиция, опита да чукне топката към свой съотборник и по преценката на рефера, повлия на цялата ситуация.

И така голът бе отменен, а в крайна сметка Наполи за втори път през календарната година победи Милан като гост с 1:0.