Кирил Десподов започна като титуляр за ПАОК едва за трети път през сезона в мач от гръцкото първенство, като това се случи след над месец пауза.

И капитанът на България ясно показа, защо трябва по-често да е в състава - вкара страхотен гол за 1:0 срещу ОФИ, но впоследствие шампионите допуснаха обрат и загубиха изненадващо на свой терен с 1:2.

Десподов откри резултата в 35-ата минута с неспасяемо изпълнен пряк свободен удар в горния ъгъл, а разстоянието до вратата бе над 25 метра.

Само за две минути обаче гостите обърнаха мача - Фунтас и Салседо вкараха в 77-а и 79-а минути, а секунди преди първия им гол Десподов бе сменен от Андрия Живкович.

Това е първи гол за Десподов в гръцкия шампионат за сезона и общо втори във всички турнири.

Така ПАОК изпусна шанса да си върне върха, където остава Арис с 18 точки.

Тимът на българина е втори със 17, а третото място делят АЕК и Олимпиакос с по 15. Панатинайкос има 14.