Уест Хям и Манчестър Сити завършиха наравно 1:1 в среща от шестия кръг на английското футболно първенство.

Мачът на Олимпийския стадион в Лондон потвърди тенденцията, че отборът на Пеп Гуардиола има сериозни проблеми през този сезон и не успя за трети път да спечели срещу тим, който на теория трябва да преодолее.

"Гражданите" се оказаха изоставащи в резултата след фантастичен гол на Михаел Антонио с удар над глава още в 18-ата минута.

Хората на Дейвид Мойс изиграха много силно първо полувреме и не дадоха никакви възможности на по-именития си съперник за гол. Затвърдиха добрата си форма след победите над Уулвс (4:0) и Лестър (3:0), както и равенството срещу Тотнъм (3:3).

През втората част Сити заигра по-силно в атака и стигна до изравнителен гол на резервата Фил Фоудън, който получи от Жоао Кансело и се орентира бързо в наказателното поле. Фоудън смени Серхио Агуеро, който изигра много слаб мач.

Оказа се, че Сити играе по-добре без чист нападател и до края на мача Рахийм Стърлинг изпусна два много изгодни шанса да донесе победата на своите.

Видя се обаче, че тимът от Манчестър играе без характерното за себе си настроение. Така към момента заема 11-а позиция с актив от 8 точки и мач по-малко. Уест Хям е десети със същия актив.