Арда (Кърджали) запази надеждите за участие в бараж за европейските клубни турнири след домакинска победа с 2:1 над Ботев (Пловдив).

Отборът на Александър Тунчев събра актив от 49 точки на осмото място и се доближи на пет от седмия Славия три кръга преди края. Така евентуално изпреварване на "белите" остава вероятно, особено след днешното тяхно равенство срещу Локомотив София.

За Ботев това беше поредна четвърта загуба под ръководството на Бруно Балтазар, за който това беше последен мач начело. "Канарчетата" ще завършат сезона на десетото място, като са с актив от 32 точки, без нито една спечелена след края на редовния сезон.

Днес именно Ботев поведе в Кърджали след гол в 35-ата минута. Удар на Антоан Бароан бе спасен от Анатоли Господинов, но Мартин Секулич направи лесна добавка за 1:0.

През втората част Арда заигра по-добре и стигна до светкавичен обрат. Първо в 62-ата минута Светослав Ковачев изравни резултата след груба грешка на Самюел Акере.

Ковачев се разписа отново четири минути по-късно чрез много силен удар от границата на наказателното поле.

В следващия кръг Арда гостува на Локомотив София, а Ботев приема Славия.