Родният талант Мартин Георгиев изигра втори мач за състава на Барселона до 19 години в младежката Шампионска лига.

Георгиев, който е на 17 и макар по-малък от основния набор в турнира, започна от първата минута и изигра цял мач при равенството 1:1 на Барселона като гост на Виктория (Пилзен).

Българинът игра двубоя в центъра на каталунската отбрана, подобно на мача от миналата седмица срещу Байерн (Мюнхен), който тогава Барса спечели с 3:2.

Още преди днешния мач в Пилзен, младежите на Барселона си бяха осигурили първото място в групата, която ще завършат с 14 точки след четири победи и две ремита от шест мача.

Това праща Мартин Георгиев и компания на осминафиналите, където те ще очакват отбор от предварителната плейофна фаза на елиминациите.

Навършилият 17 години преди малко повече от месец бранител е юноша на Славия, като през лятото осъществи престижния трансфер в Барселона и бързо се превърна в част от селекцията до 19 години.