Болоня с Валентин Антов в състава си загуби тежко при гостуването на Аталанта с 0:5. Националният защитник на България бе титуляр за втори път в италианското първенство и остана на терена 90 минути.

Вторият в класирането на Серия А вилня на своя стадион "Атлети Адзури д`Италия" и започна екзекуцията с гол на Руслан Малиновски в 22-рата минута. При него и тримата централни бранители на гостите не реагираха добре. В 43-ата минута Аталанта получи доста спорна дузпа, след като Данило блокира Ромеро от домакините при корнер. Луис Муриел вкара за 2:0.

Положението отиде от лошо към неспасяемо за Болоня в 49-ата минута, когато Йерди Шутен си изкара директен червен картон за ненужна грубост. Последваха тежки 16 минути с нови три гола - на Ремо Фройлер, Дуван Запата и Алексей Миранчук.

"Ужас в отбрана", коментира сайтът "Тутомеркато" представянето на отбора на Антов в Бергамо. Българинът е с оценка 4.5 по десетобалната система, колкото получават и Сумару, и Шутен. Това са тримата най-ниско котирани играчи на Болоня в мача.

"Младият българин Антов бе като риба, извадена от водата. Объркан от първата до последната минута, той бързо трябва да забрави мача в Бергамо", пише същото издание.

Болоня е 12-ти в класирането с 38 точки и на седем от изпадащите. При оставащи пет кръга, позицията би следвало да гарантира спокойно оцеляване в елита на тима на Синиша Михайлович.

Аталанта е втори с 68 точки, на 11 зад лидера Интер.