Берое разгроми Ботев (Враца) с 4:0 в мач от шестия кръг на Първа лига и зае третото място в класирането.

С успеха старозагорци събраха 12 точки и изпревариха седемкратния шампион Лудогорец, като изостават единствено от грандовете Левски и ЦСКА.

Възпитаниците на Александър Томаш тотално надиграха своя съперник на стадиона под "Аязмото", като успехът можеше да е още по-убедителен.

Мачът започна превъзходно за домакините, които успяха да открият след 90 секунди игра, когато Борислав Цонев отбеляза след чудесно изпълнение на пряк свободен удар.

В 13-та минута отново Цонев удвои резултата. Отбраната в червено не успя да изчисти добре топката и халфът на старозагорци се възползва от това.

До края на полувремето Берое имаше два добри шанса за трето попадение, но Красимир Костов се намеси добре.

Началото на втората част бе идентично на първата.

Малко след началото му, Иван Бандаловски проби отдясно и центрира, а опитният Мартин Камбуров направи резултата 3:0 с глава.

До края заралии изпуснаха доста положения пред вратата на Костов, който направи няколко чудесни спасявания.

В крайна сметка се стигна до четвърти гол, а той бе дело на Меска.

Бившият юношески национал на Португалия прониза Костов с мощен шут от границата на наказателното поле, оформяйки крайния резултат.

Берое и Левски продължават да са единствените непобедени тимове в Първа лига до момента, като двата отбора ще се срещнат след седмица на "Георги Аспарухов" в столицата.

Ботев (Враца) от своя страна ще посрещне пловдивския Локомотив.