ЦСКА 1948 постигна изненадващо комфортна победа с 3:0 при гостуването си на Арда в отложен мач от третия кръг на Първа лига.

Двата тима трябваше да се изправят един срещу друг вчера в Бистрица, но заради тежките условия на стадиона бе взето решение да изиграят в Кърджали другия си отложен двубой.

"Червените" на Юрий Васев стигнаха след три безответни гола от статични положения.

Защитата на Арда се пропука, въпреки че в последно време много трудно допускаше голове. В четири от последните пет мача не бе допуснал гол срещу Лудогорец, ЦСКА, Левски и Берое.

Резултатът днес бе открит от Георги Русев в 18-ата минута, като той центрира от пряк свободен удар и никой не засече топката преди тя да влети в мрежата.

В 29-ата минута Русев центрира отново, този път от корнер. Ивайло Чочев отклони топката на близката греда, а на далечната Недеко Пишчевич засече от много близка дистанция за 2:0.

Крайният резултат оформи централният защитник Елитон в 48-ата минута. Русев пак центрира от фаул, а бразилецът отклони точно с глава.

Така ЦСКА 1948 се изкачи до петата позиция с актив от 29 точки, докато Арда е седми с една по-малко.