ЦСКА най-после прекъсна кошмарната си серия от четири поредни загуби, пожедавайки Локомотив (София) като гост с 3:0 в седмия си мач от сезона в Първа лига.

Новият наставник на "червените" взе първа победа начело, след като в миналия кръг той и възпитаниците му загубиха с 0:1 от Ботев (Пловдив).

Поводите за оптимизъм преди началото на мача в квартал "Надежда" се оправдаха, като "червените" излязоха с 11 чужденци и много бързо убиха интригата с два ранни гола на Джонатан Линдсет и Матиас Фаетон. През втората част и новото попълнение Годуин Коялипу се разписа, за да може ЦСКА да зарадва около 3000 гостуващи фенове с убедителна победа.

Тя носи актив от шест точки на "армейците" и ги отлепя от предпоследната позиция в класирането, като вече са на 13-о място. За столичните "железничари" на Иван Колев загубата бе втора поредна в домакинство след тази от Ботев (Враца) и тимът заема десето място с девет точки. Преди началото на мача Локомотив беше поздравен за своята 95-а годишнина, като тя беше отбелязана с почетни плакети. Изпълнителният директор на ЦСКА Стоян Орманджиев връчи такъв на техническия директор на домакините Иво Котев.

Снимка: Bulphoto

През първата част ЦСКА беше тотален хегемон на случващото се на терена, като отправи общо 11 удара, от които седем бяха точни.

Te започнаха още от самото начало с ранен шанс за Джонатан Линдсет. Първото добро спасяване на Александър Любенов на вратата на Локо дойде в осмата минута, когато той отрази силен удар на Годуин Коялипу.

Резултатът бе открит още oт последвалия корнер, когато след късо изпълнение топката беше центрирана към далечната греда от Джейсън Локило, а там Джонатан Линдсет засече по прекрасен начин и неспасяемо вкара за 1:0.

В 13-ата минута Коялипу направи голям пропуск, след като бе изведен сам срещу вратаря от Джеймс Ето'о, но не успя да преодолее стража на домакините.

Все пак доминацията на ЦСКА отново даде резултат в 17-ата минута, когато резултатът стана 2:0. Удар на Локило с левия крак беше избит от Любенов, но топката стигна до Матиас Фаетон, който с лесна добавка вкара първия си гол през сезона.

До края на полувремето гостите намалиха темпото, а в 31-ата минута Локомотив получи най-добрия си шанс за гол, когато след грешка на Микаел Пинто Анте Аралица получи възможност да стреля от воле. Хърватинът заби топката в земята и тя стана коварна за Густаво Бусато, но бразилецът изби в корнер.

През втората част ЦСКА не игра на високо темпо, но въпреки това сравнително бързо стигна до третия си гол. В 59-ата минута потресаващо изчистена топка от Стефан Ламбезе стигна до Коялипу и французинът вкара по страхотен начин със силен удар от далечна дистанция.

Локо взе топката за по-дълго време в следващите минути, но така и не стигна до опасни положения. Вместо това четвърт час преди края резервата на ЦСКА Аарон Исека стреля от непосредствена близост и прати топката в тялото на Любенов, разминавайки се с попадение.

В 88-ата минута Локомотив се размина на сантиметри от почетно попадение. След центриране на Стив Траоре от корнер топката бе отклонена на близката греда и стигна до Анисе Бру, който от близо прати топката от грешната страна на страничния стълб.