ЦСКА записа убедителна победа с 4:0 над Верея в двубой от шестия кръг на Първа лига, игран на стадион "Българска армия" в столицата.

Домакините не срещнаха трудности срещу немощния тим на Верея, като успехът можеше да е още по-убедителен, ако не бяха отличните намеси на Георги Георгиев.

Гостите от Стара Загора записаха само един удар по посока вратата на ЦСКА, като той дойде след час игра и бе от над 30 метра.

"Червените" от своя страна създадоха доста положения, особено през втората част, а за Верея това бе 12-и мач в елита, в който тимът не успява да отбележи гол.

Резултатът бе открит в 17-та минута, с първото по-опасно положение в сметката на ЦСКА.

Едвин Джеси качи топката на главата на Кирил Десподов, а за родния национал не остана нищо друго освен да отбележи във вратата на Георги Георгиев.

До края на полувремето Верея се защитаваше отлично, което не позволи на домакините да стигнат до сериозни опасности пред вратата им.

Това се промени в началните минути на второто полувреме, когато Кирил Десподов сложи точка на спора в мача.

Хубав пас на Рубен Пинто го изведе зад отбраната на старозагорци и с мощен удар Десподов направи резултата 2:0.

В следващата атака той можеше да отбележи своя хеттрик, но Георгиев се намеси отлично.

За разлика от първите 45 минути, когато Верея се защитаваше добре, през втората част гостите капитулираха и допуснаха множество положения пред вратата си.

Едвин Джеси нацели гредата, а Десподов и Мауридес изпуснаха останали очи в очи с вратаря.

Снимка: Bulphoto

В 67-та минута преднината стана класическа, а точен бе Едвин Джеси, който направи отличен мач.

Ганайският национал нахлу в наказателното поле на Верея и без проблем отбеляза.

Мауридес имаше още няколко добри шанса след центрирания, а Бодуров опита късмета си от далечна дистанция.

Пет минути преди края дойде ред и на бразилския нападател Мауридес да се разпише. Той оформи крайното 4:0, а това бе деветият му гол в 10 мача за "червените".

Успехът доближи тима на Нестор Ел Маестро на точка зад лидера Левски и на 4 пред шампиона Лудогорец.