Шампионът Лудогорец завърши наравно 0:0 в гостуването си на Славия и допусна трета грешна стъпка от началото на шампионата.

Това отрежда третата позиция за разградчани, които вече изостават с 5 от лидера Левски.

Шампионите изиграха слаб мач на националния стадион "Васил Левски", а треньорът Пауло Аутуори бе направил доста промени в състава.

Основни играчи като Марселиньо, Вандерсон и Моци бяха извън групата, а голмайсторът Клаудиу Кешеру бе оставен на резервната скамейка.

Тези промени се отразиха на играта на разградани, а и футболистите на Славия изиграха добър мач, в който се защитаваха добре, а на няколко пъти можеха да отбележат след опасни контраатаки.

Лудогорец започна с напористи атаки отдясно, където Джоди Лукоки тероризираше Димитъr Велковски.

След една такава акция се стигна до корнер и опасен удар на Якуб Швиерчок с глава встрани.

Славия отвърна с хубава атака и успореден на вратата пас към Шоколаров, който стреля слабо от изгодната позиция.

До края на полувремето "белите" направиха по-опасните атаки, но последният им пас им обягваше. На терена преобладаваше брак и здрави единоборства.

През първата част шампионите на два или три пъти поискаха дузпа, но Георги Димитров не уважи претенциите.

Снимка: Bulphoto

Втората част започна с по-восоко темпо. Жоао Пауло в 55-а минута тества рефлекса на Георги Петков от пряк свободен удар.

В 63-а минута Галин Иванов отправи силен шут, но над вратата на Хорхе Броун.

Най-добрия шанс за Славия дойде в 70-та минута, когато Славчо Шоколаров бе изведен на отлична позиция от Галин Иванов, но Броун спаси.

До края опасности липсваха, а Лудогорец продължи с колебливото си представяне в шампионата, където след 6 кръга има 3 победи, 2 равенства и 1 поражение.