Черно море победи Славия с 1:0 като гост в София. “Моряците” спечелиха за трети път в последните четири мача, а трите точки в столицата бяха изковани благодарение на Евгени Сердюк, който вкара петия си гол в четири мача досега през пролетния полусезон.

Украинецът нокаутира “белите” в края на добавеното време на мача, когато засече с глава центриране на Родриго Вилела и така донесе победата на своя тим, който е на четвърто място в класирането.

Това бе единадесета победа за варненци през сезона досега, а в десет от въпросните двубои, включително и днес, те не са допускали гол във вратата си. Футболистите на илиан Илиев са само на точка от третия в подреждането Ботев (Пловдив), а Славия е шести с 33 точки.

През първото полувреме на “Овча Купел” днес гостите бяха по-настоятелни, но така и не стигаха до гол, а през второто време Славия също имаше своите възможности, но не успя да отбележи.

Точно преди победния гол на Сердюк, в последната минута на редовното време, Венцислав Керчев бе на път да вкара за домакините, но изстрелът му премина близо до гредата.