Украйна постигна героичен обрат срещу Северна Македония в мач от третия кръг на Група "C" във футболните евроквалификации.

Северномакедонците водеха с 2:0 на полувремето, но допуснаха пълен обрат през втората част, като това е първата им загуба.

Енис Барди от дузпа и Елиф Елмас оформиха солиден аванс за домакините през първата част, но през втората Илия Забарни, Юкхим Комнопля и Виктор Циганков осъществиха обрата, като между втория и третия гол Висар Муслиу от северномакедонците получи червен картон.

Така домакините остават с три точки в групата след победата си над аутсайдера Малта в първия си мач. Украйна е със същия актив на второто място, колкото има и Италия.

През март украинците загубиха с 0:2 от Англия, а днес "трите лъва" оправдаха очакванията и поведоха в групата с победа над Малта като гост - 4:0. Отборът на Гарет Саутгейт е с девет точки, като досега допусна само един гол - от Италия.

Фернандо Апап от Малта си вкара автогол преди Трент Александър Арнолд да отбележи за 2:0. Последваха два гола от дузпа за гостите, реализирано от Хари Кейн и Калъм Уилсън.

В група "B" също имаше мач между футболно джудже и бивш световен шампион. Франция победи при гостуването си на Гибралтар с 3:0.

Оливие Жиру вкара още в третата минута, а в края на полувремето Килиан Мбапе вкара дузпа. 15-ина минути преди края Аймен Моуели си отбеляза автогол, за да оформи крайния резултат.

Франция също е с пълен актив от девет точки след три мача.

На второ място са гърците, които постигнаха втора поредна победа - този път с 2:1 при домакинството си на Ирландия.

В останалите групи:

Група "D": Латвия - Турция 2:3; Уелс - Армения 2:4

1. Турция (6 т), 2. Хърватия (4 т), 3. Уелс (4 т), 4. Армения (3 т.), 5. Латвия 0 т.

Група "H": Дания - Северна Ирландия 1:0; Сан Марино - Казахстан 0:3; Финландия - Словения 2:0

1. Дания (6 т), 2. Казахстан (6 т), 3. Финландия (6 т), 4. Словения (6 т), 5. Северна Ирландия (3 т), 6. Сан Марино (0 т)