Уругвай записа първата си победа на Копа Америка - 2:0 над аутсайдера Боливия, едва от третия опит.

Автогол на Хаиро Кинтерос в 40-ата минута прати боливийците в отчаяние, а Единсон Кавани 12 минути преди края ги довърши след отлична атака и пас отляво на Факундо Торес.

Уругвай - рекордьорът по титли на Копа Америка, стартира с поражение и реми турнира, но победата тази нощ го класира на четвъртфинал. Регламентът на надпреварата е такъв, че четири тима от пет във всяка от двете групи отива на елиминации.

В другия мач от група А Парагвай удари с 2:0 Чили, разкъсван от скандали и със селекционер, който продължава да плаши с оставка. Федерацията още не е взела решение дали да отзове от турнира Гари Медел, Артуро Видал, Едуардо Варгас и останалите, замесени в скандалното вкарване на компаньонки в хотела на тима.

А треньорът Мартин Ласарте настоява за разрешаване на казуса и плаши с напускане.

Всички те играха за Чили, но отборът се представи слабо и бе победен с голове на Браян Самудио и Мигел Алмирон.

Класирането в група А:

Аржентина 7 т., Парагвай 6, Чили 5, Уругвай 4 (всички са се класирали), Боливия 0 т. (отпаднал).

Последните мачове тук са:

Вторник, 29 юни, 3 ч след полунощ:

Уругвай - Парагвай, Боливия - Аржентина.

В група В води Бразилия с 9 т., Колумбия има 4 (тези два тима са се класирали), Перу също е с 4, но не е сигурен за мястото си на 1/4-финал, Еквадор и Венецуела са с по 2.