Манчестър Юнайтед продължава да мечтае за шампионската титла в Англия. "Червените дяволи" се намират в убийствена форма и в това се убеди Лестър, който си тръгна от "Олд Трафорд" с 3 безответни гола в мрежата си.

В мача от 24 кръг на Висшата лига на два пъти се разписа Маркъс Рашфорд (25 и 56 минути), а едно попадение добави Джейсън Санчо.

Като цяло играчите на Ерик тен Хаг не оставиха съмнения в превъзходството си, като резултатът можеше да е още по-изразителен, но Лисандро Мартинес удари греда, а Диого Далот пропусна на празна врата.

Getty Images

След победата Юнайтед е на 3 точки зад втория Манчестър Сити при равен брой мачове и на 5 от лидера Арсенал, който обаче има една среща по-малко.

Идната седмица е от изключителна важност за "дяволите". В четвъртък те излизат срещу Барселона в реванш от Лига Европа след 2:2 в първия двубой на "Камп Ноу", а в неделя е финалът за Купата на Лигата срещу Нюкасъл.