Манчестър Юнайтед вече е на трето място в класирането на Премиър лийг. "Червените дяволи" напълно заслужено си тръгнаха с три точки от гостуването си на Нотингам Форест, като това стана факт след победа с 2:0.

Бразилското крило Антони сложи край на лошата си серия от 15 мача без гол, след като откри резултата с първтото си попадение от 9 октомври миналата година насам. За този период бившият играч на Аякс бе опитал общо 38 удара, но така и не успяваше да се разпише преди днешната визита на "Сити Граунд".

Той откри резултата в 32-ата минута, когато бе точен при добавка след удар на Антони Марсиал, отразен от Кейлор Навас. Антони бе намесен и във втория гол на Юнайтед, след като изведе на чудесна позиция Диого Далот в 76-ата минута, а той бе безкомпромисен и се разписа за 2:0.

Кристиан Ериксен се завърна в стартовия състав на гостите за първи път от месец януари и се представи на доста добро ниво.

Специалистите по статистика от OPTA пък извадиха интересена тенденция наяве - Юнайтед няма загуба в последните 17 мача, в които Каземиро, Ериксен и Бруно Фернандеш започват като титуляри. Балансът на отбора в тези двубои е 15 победи и 2 загуби.

Днешната загуба пък поставя под още по-голямо напрежение Стив Купър, за когото все по-усилено се говори, че вероятно съвсем скоро ще бъде освободен от мениджърския пост на Нотингам. Форест са на осемнадесета позиция в класирането с 27 точки - точно под чертата на изпадащите.

Ман Юнайтед пък е трети, при това вече с аванс от три точки пред Нюкасъл. "Червените дяволи" имат 59 точки на сметката си, докато "свраките" са четвърти с 56.