Наполи тотално се прости и с последните си надежди да преследва защита на своята титла, след като в рамките на седмица допусна втора загуба от лидерите в класирането.

Преди седмица Интер отнесе неаполитанците с 3:0, а тази вечер и Ювентус удари шампионите, но с по-скромното 1:0.

ВИДЕО ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

Типично в стил Алегри, Юве излъга своя опонент и оглави таблицата в Серия "А", макар и временно на този етап.

Ювентус има 36 точки на върха, с една повече от Интер, който обаче все още не е изиграл мача си от този 15-и кръг. Наполи пък от своя страна е едва шести и изостава с 12 пункта зад лидерите, но с оглед показаното в директните мачове, то битката през този сезона за неаполитанците ще е по-скоро за топ 4, но в никакъв случай за шампионската титла.

Героят за Ювентус за пореден път се казва Федерико Гати. Бранителят донесе успеха с гол в последната секунда срещу Монца преди седмица, направо и го и днес, но доста по-рано.

Той се разписа в 51-ата минута на мача, като голът му се оказа и победен.

Наполи трябва да съжалява за пропуските, които направи през първата част, като два от тях бяха наистина от доста чисти положения, но гол така и не падна.

Неаполитанците вкараха и гол през втората част от Осимен, но пък ъой бе отмене заради засада, а в крайна сметка Ювентус уверено удържа аванса си и така ще прекара нощта като лидер в италианската Серия "А".