За четвърти пореден път победител в "Битката за Тракия" е пловдивският Ботев.

"Канарчетата" победиха Берое с 1:0 насред Стара Загора, като по този начин затвърдиха превъзходството си в това съперничество в последните години.

Превъзходството не се изразява само в тези четири поредни победи, защото Берое не е побеждавал Ботев вече над четири години. За последно това се случи през август 2020-а, след което последваха 7 мача с пет победи на "канарчетата" и две ремита.

Освен това отборът на Ботев се затвърди като майстор на минималните победи, след като последните му четири победи в Първа лига дойдоха именно по този начин - с по 1:0.

А това носи нужния резултат, защото макар и временно, пловдивчани се изравниха с Левски на първото място в класирането, като разликата между двата тима прави единствено по-добрата голова разлика на "сините".

Днес успехът за Ботев дойде благодарение на по-силната първа част, в която гостите тотално надиграха Берое и имаха няколко чудесни шанса за гол.

Всичките се откриха пред безспорно най-силния играч на тима от началото на сезона - Кристиан Нвачукчву, който на три пъти вместо да стреля избра грешното решние да подава топката.

Той обаче си взе поука от тези грешки и в 38-ата минута сам завърши атаката, за да изведе Ботев напред в резултата.

През втората част "канарчетата" свършиха отлична работа в запазването на този резултат, като дори и директният червен картон на Ивелин Попов в самия край не спря пловдивчани за четвърта поредна победа в това съперничество.