Пловдивският Ботев безпроблемно намери място на осминафиналите за Купата на България.

"Канарчетата" очаквано разгромиха с 4:0 аматьорския Оборище (Панагюрище), който се подвизава в Югозападната Трета лига.

Ботев безспорно е най-постоянният тим в този турнир през последните четири сезона, като неизменно достига четвъртфиналите, веднъж взе трофея, загуби и един финал.

С оглед на това, не бе изненада, че въпреки финансовите проблеми и кризата в първенството, Ботев бе категоричен в този турнир.

Още първите две минути, в които "канарчетата" нацелиха греда и изпуснаха друго положение от няколко метра разстояние, подсказаха, че всичко ще премине изцяло под контрола на пловдивчани.

Така търсеният ранен гол от страна на Ботев падна още в 8-ата минута, когато младият Димитър Тонев без изведен сам срещу вратаря и откри.

Последваха още няколко пропуска в "жълточерно", докато в 25-ата минута Атанас Илиев с глава не удвои.

И докато през първата част играчите на Оборище така и не стигнаха до вратата на Ботев, то в началото на втората те имаха своите шансове да се върнат в мача, но ги пропиляха.

Така влезлият като резерва Салиф Сисе направи страхотен дебют, като в рамките на няколко минути отбеляза две попадения, за да оформи категоричното 4:0 за Ботев.

В играните по същото време мачове, Ботев (Враца) победи Надежда (Доброславци) с 2:0, а Черноморец (Балчик) надви Септември (София) с 1:0. Елитният Етър пък трябваше да минава през изпълнение на дузпи, за да отстрани Созопол.