Шампионът на Мастърса в Шанхай от 2019 година Даниил Медведев успя да постигне втора поредна победа на надпреварата и да се класира за осминафиналите.

Мачът между руснака и италианеца Матео Арналди беше първи на централния корт за деня, като единствено там под затворен покрив се играе тенис заради неспирния дъжд в града.

Медведев спечели много трудно срещу световния №36 след обрат - 5:7, 6:4, 6:4 след общо два часа и 45 минути игра.

Четвъртата поредна победа над този съперник го праща на осминафиналите, като там той може да срещне историческия си опонент Стефанос Циципас. Гъркът преди това трябва да победи французина Александър Мюлер.

Дъждът в Шанхай продължава да отлага продължаването на мача между Григор Димитров и Зизу Бергс. Двамата вчера бяха прекъснати след успех за българина в първия сет с 6:4 и изоставане с 2:4 във втория. Те ще излязат отново на корта при спирането на дъжда.