Двубоят бе очакван с огромен интерес поради факта, че победа щеше да направи "Лестър" шампион два кръга преди края. Въпреки днешното равенството играчите на Клаудио Раниери все още могат да стигнат до изключителния успех още в този кръг. Това ще стане ако основният преследвач "Тотнъм" не успее да спечели гостуването си на "Челси" на "Стамфорд Бридж".

Днешният двубой очаквано предложи много емоции на препълнения "Олд Трафорд" в Манчестър. Двата тима изиграха изключително вълнуващо първо полувреме, изпъстрено с редица положения и пред двете врати, предаде БГНЕС.

Домакините започнаха много агресивно и още в 8-ата минута успяха да поведат в резултата. Десният бранител на "Юнайтед" Луис Антонио Валенсия центрира в наказателното поле на съперника като топката попадна в непокрития Антони Марсиал, който с прецизен удар преодоля Каспер Шмайхел за 1:0.

Само шест минути по-късно "червените дяволи" бяха близо до нов гол, но с блестяща намеса Шмайхел отрази удар на Джеси Лингард. Гостите отговориха моментално, изравнявайки при първото си по-чисто голово положение. В 17-ата минута центриране от фаул на Дани Дринкуотър намери Уест Морган, който с глава възстанови равенството.

Малко преди края на първото полувреме "лисиците" имаха сериозни претенции за дузпа, след като Рияд Марез бе съборен от Маркос Рохо в наказателното поле. Главният арбитър на двубоя Майкъл Оливър обаче остана безмълвен.

Второто полувреме започна с предимство на гостите, които създадоха няколко опасности пред вратата на Де Хеа. Постепенно "Юнайтед" поизравни играта, но "червените дяволи" така и не можеха да стигнат до чисто голово положение.

В 86-ата минута дойде и най-спорното положение в мача. Халфът на "Лестър" Дани Дринкуотър фаулира Мемфис Депай на границата на наказателното поле, като Майкъл Оливър показа заслужен втори жълт картон на английския национал. При повторенията обаче останаха сериозни съмнения, че нарушението на Дринкуотър е било в наказателното поле.

В оставащите минути до края домакините притиснаха своя съперник в търсене на победно попадение, но страхотни изяви на Каспер Шмайхел запазиха равенството.

Ван Гаал: Ще бъда тук и през следващия сезон

Вижте класирането във Висшата лига

Следете на живо мачовете от Премиършип и двете Купи на Англия на живо в нашият Livescore.