В последен мач от 8-ия кръг "сините" се наложиха с минималното 1:0 при визитата си на "Локомотив Горна Оряховица".

Единственото попадение на стадион "Локомотив" в Пловдив падна в последната минута на първото полувреме, при която централният бранител на символичните домакини Мартин Кавдански си вкара нелеп автогол.

Опитният защитник опита да изчисти центриране отдясно на Сашо Александров, но вместо това прати топката в собствената си врата. Като цяло срещата бе равностойна, с леко предимство за столичния тим.

Играчите на Люпко Петрович можеха да решат всичко с втори гол, но пропуски пред противниковата врата направиха Георги Костадинов и Франсис Нар. От своя страна футболистите на "Локо ГО" не съумяха да се върнат мача и да стигнат поне до изравняване, като днешната загуба бе пета поредна за тях.

В класирането "Левски" вече е едноличен лидер с актив от 20 точки, на 3 от втория Дунав Русе. Интересното е, че двата тима ще се срещнат един срещу друг още в следващия кръг на 2 октомври на стадион "Георги Аспарухов" в столицата.

Отборът на "Локомотив Горна Оряховица" пък остава на дъното на таблицата с едва 2 спечелени точки.