Дебютантът Тенис Сандгрен победи Доминик Тийм в четиричасова битка - 3:2 (6:2, 4:6, 7:6(4), 6:7(7), 6:3).

Американецът, който е абсолютен дебютант в основната схема на турнира, продължава да пише собствената си история и е на четвъртфинал.

26-годишният Сандгрен е роден в щата Тенеси и е 97-и в световната ранглиста.

Очакваше се да затрудни по-класния си съперник, но за победа не можеше да става дума, въпреки че отстрани осакатения Стан Вавринка преди това.

Той никога не е печелил турнир от ATP и не е минавал първи кръг на надпревара от Шлема.

Сега обаче върши чудеса по кортовете в Мелбърн и то с великолепен тенис.

Победи световния №5 Тийм в изкючителна битка и спокойно може да се каже, че го надигра.

Двамата забиха по 20 аса, но американецът вкара 74% от първия си сервис и това му даде сериозно предимство.

Спаси 9 от общо 11 точки за пробив, като загуби подаването си само два пъти в петте сета.

За сравнение австриецът бе пробит пет пъти.

От Сандгрен, който в свободното си време разтоварва с компюрни игри, не се очакваше да спечели и един мач в Мелбърн.

Той обаче се превърна в сензация и очаква на четвъртфиналите победителя от двубоя между Новак Джокович и Хьон Чунг.