Първата ни ракета Григор Димитров стана поредният от високо поставените играчи на US Open, който рано напуска турнира след изненадващо поражение в три сета от 53-ия в световната ранглиста по тенис Андрей Рубльов. Всичко вървеше отлично за хасковлията, който поведе с 5:2 в първия сет, но след това допусна необясним срив и загуби следващите пет гейма за 5:7. Григор изпусна преднина от един пробив и във втория сет (за 3:1), като доведе нещата до тайбрек, но в него отстъпваше от самото начало и записа само три точки - 6:7(3). В третата част почти нямаше интрига, на практика, защото Рубльов проби рано и демонстрира стабилна психика, за да приключи мача в своя полза.   ПЪРВИ СЕТ Григор Димитров стартира ударно в първата част с гейм на нула при свой сервис. Руснакът обаче успя да изравни след продължителен гейм при своето подаване. Гришо спечели следващото си подаване и след продължителен четвърти гейм успя да стигне до първия си пробив в срещата, след което го затвърди за 4:1 в своя полза. Последва срив в играта на българина и руснакът върна пробива при 5:4 за Гришо, а след това след нов пробив направи и пълен обрат в сета за 6:5. На свой сервис Рубльов успя да спечели и взе първата част със 7:5 гейма.   ВТОРИ СЕТ Втората част започна като пълно копие на първата. Двамата взимаха подаванията си, а Гришо записа пробив в четвъртия и след това поведе с 4:1. Рубльов обаче върна пробива и намали до 4:3 преднината на българина. Българинът и руснакът спечелиха следващите геймове на свой сервис, като Димитров взе с ас гейма за 6:5.