Младото поколение в тениса ще трябва да почака още малко преди да заяви каквито и да е претенции спрямо "старите кучета".

Това се доказа и на 1/16-финалите на US Open, където германецът Филип Колшрайбер сензационно отстрани Александър Зверев след 3:1 сета - 6:7(1), 6:4, 6:1, 6:3 за 3 часа и 12 минути.

Зверев беше абсолютен фаворит на букмейкърите преди мача, но бе тотално надигран от по-възрастния с 13 години сънародник.

Така Колшрайбер изравни за четвърти път най-доброто си постижение в Ню Йорк - осминафинал.

Там ще срещне японеца Кей Нишикори, срещу когото няма победа в общо два сблъсъка.

В другите мачове в мъжката схема:

Жоао Соуса (Португалия) - Лука Пуй (Франция) 3:1 (7:6, 4:6, 7:6, 7:6)

Кей Нишикори (Япония) - Диего Шварцман (Аржентина) 3:1 (6:4, 6:4, 5:7, 6:1)

Давид Гофен (Белгия) - Ян-Ленард Щруф (Германия) 3:0 (6:4, 6:1, 7:6)

Новак Джокович (Сърбия) - Ришар Гаске (Франция) 3:0 (6:2, 6:3, 6:3)

Марин Чилич (Хърватия) - Алекс Де Минор (Австралия) 3:2 (4:6, 3:6, 6:3, 6:4, 7:5)