Григор Димитров постигна убедителна победа над ракета №1 на Молдова Раду Албот с 6:2, 6:3 и донесе втори успех на българския отбор в турнира ATP Cup.

Във втория ден от Сидни Григор се представи още по-силно спрямо мача си срещу Даниел Еванс и направи по-малко грешки. Излезе на корта уверен и бързо убеди зрителите, че е по-класният играч спрямо световния №46. Нужни му бяха час и 24 минути да сложи край на молдовските надежди, макар че Албот изигра силен втори сет.

Така България докосва класиране в четвъртфиналите на дебютното издание, но резултатите още не потвърждават това. Ще сме сигурни след изиграването и на мачовете в третия кръг, в който играем срещу Белгия.

Мачът започна с много уверена игра на Димитров, на който ударите му се получаваха, дори и най-трудните. Добра се до пробив за 3:1 след великолепна къса топка и две непредизвикани грешки на молдовеца, който определено бе по-скован в началото. Пробивът бе затвърден с лекота, а след това Григор се отчете и с гейм на нула, за да поведе с 5:2. За капак Григор направи нов пробив, с който затвори гейма, възползвайки се от слабото сервиране на Албот.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Вторият сет стартира с много лесен гейм за Димитров, който бе последван от кратък спор на Албот със съдията. Вторият гейм изобилстваше от дълги разигравания, но почти всичките отидоха на сметката на българина и той записа пробив за 2:0. За съжаление в последствие направи две двойни грешки и след равенство подаването му бе пробито. В седващия гейм Григор стигна до нова точка за пробив след страхотен форхенд, който хвана съперника неподготвен, но загуби гейма.

Албот определено се разигра в тези минути и стигна до точка за пробив, която бе спасена с ас от българина, за да поведе с 3:2. Българинът заигра най-добрия си тенис след това и направи нов пробив за 5:3, след като и мрежата му се усмихна в една ситуация. И когато победата бе на ракетата му, хасковлията направи две двойни грешки и подари точки за пробив. Въпреки това завърши успешно мача с нови класни отигравания. Само от този мач могат да се извадят няколко негови удара, които да влязат в класациите.

"Всичко е прекрасно до момента без съмнение. Лесно е да съм спокоен и в отборна надпревара. Сериозно приемам ролята си на играещ капитан. Понякога ми липсва енергия и се опитвам да се фокусирам максимално. Важно бе да спечелим първия мач. Благодаря за подкрепата. Всичко се получава до момента. Вдъхновяват ме съотборниците. Говорим си много и се забавляваме, което прави нещата лесни. Понякога и тенисът остава на страна. Всеки от тях показва чудесна дисциплина. Радвам се да играем пред тази публика", заяви капитанът след мача.