Новак Джокович е на 77-мия си Мастърс полуфинал, след като спечели много труден мач срещу Алекс де Минор на турнира в Монте Карло.

Световният №1 е далеч от най-доброто си състояние - нещо, което е видно от началото на годината. Формата на корта и раздялата с треньора Горан Иванишевич не са съвпадения, а и кондиционно, и психологически, Ноле на моменти е неузнаваем.

Но спечели срещу Демона със 7:5, 6:4, като битката продължи 2 часа и пет минути. Австралиецът търсеше втора поредна победа над сръбския хегемон, а в първия сет на моменти изглеждаше, че Джокера сериозно се задъхва.

ВИЖТЕ КАРТИНА ОТ ЧЕТВЪРТФИНАЛНИТЕ МАЧОВЕ ДНЕС>>>

Още в откриващия гейм на негово подаване, сърбинът трябваше да спасява две точки за пробив. Направи го. След това изпусна сетбол при 5:4 на сервиса на Де Минор, но при 6:5 успя да реализира пробив и затвори сета.

Това уж трябваше да е сигнал за доминация на лидера в ранглистата във втората част, но нещата изобщо не се развиха така. Този сет ще остане в историята на турнира като един от най-странните.

Ноле проби за 2:0, след което допусна моментален рибрейк. Пак проби за 3:1, но отново Демона веднага върна пробива - 2:3.

И отново брейк за Джокович, последван от нов светкавичен такъв за австралиеца! Шест поредни пробива са по-типични за мач на най-добрите сред дамите... Но се случи. А колко пъти въобще сте виждали Ноле да допуска три пробива за един сет!?

Той нанесе четвъртия си удар при 5:4 и сложи точка на мача, видимо облекчен. Но е ясно, че търси формата си.

Което не пречи да е на първи полуфинал в Монте Карло от цели девет години. Печелил е два пъти турнира, а ако го спечели отново, това ще му даде поне по 3 трофея на всяка от деветте Мастърс надпревари.

И е на 77-ми полуфинал в тях, което е рекорд.

Съперникът му ще бъде излъчен в последния четвъртфинал между Юго Умбер и Каспер Рууд. Другата двойка е ясна, след като Яник Синер прати у дома Холгер Руне, елиминирал в четвъртък Григор Димитров. Италианската машина победи с 6:4, 6:7, 6:3, за да достигне полуфинала, а балансът му за годината като победи и загуби е вече 25-1.

Там го чака Стефанос Циципас, който се наложи с 6:4, 6:2 над Карен Хачанов от Русия.

Гъркът е двукратен шампион в Монте Карло и изглежда много добре на турнира, въпреки че прави колеблив старт на сезона като цяло.