Яник Синер трябваше да стои на корта до 1:30 през нощта, но успя да се класира за втория си полуфинал в Големия шлем.

След като през миналата година той отпадна на тази фаза на "Уимбълдън" след загуба от Новак Джокович, сега ще има възможност за реванш срещу сърбина на Australian Open.

Получи я след професионално представяне срещу Андрей Рубльов на четвъртфиналитев дуел на четвъртия и петия в света - 6:4, 7:6(5), 6:3 за 2 часа и 40 минути.

22-годишният италианец отново показа завидна психологическа устойчивост, а това нещо, което трудно може да се каже за руския му съперник.

В първия сет Рубльов допусна да направи много слаб сервис гейм и да го загуби на нула за 2:3, а до края не успя да се върне в сета и отстъпи с 4:6.

Във втората част и двамата изпуснаха възможности за пробив - Синер общо пет, а Рубльов четири. Все пак към края на сета двамата взеха чисто по два сервис гейма и се стигна до тайбрек. Там в началото Рубльов направи най-хубавите си печеливши удари в целия мач и поведе с 5:1, но след това допусна спад, като италианецът спечели шест поредни точки и тайбрека със 7:5.

В началото на третия сет Рубльов изпусна два брейкбола при 1:1, а съперникът му показа ефективност, реализирайки единствената си възможност за 4:2. Затварянето на мача след това не бе леко, но световният №4 продължи да е непоклатим.

Това е петата му победа в седем мача срещу Рубльов, като интересното е, че и двете му загуби дойдоха след отказвания заради контузия.

Подновява се супер съперничеството между Синер и Джокович, което двамата изградиха в края на миналия сезон. Тогава Ноле спечели дуела им на "Уимбълдън и ATP финалите, a Яник взе реванш в Купа "Дейвис", носейки трофея на Италия.