Даниил Медведев отпадна на осминафиналите на "Ролан Гарос", въпреки че преди това впечатли с играта си в първите три кръга на надпреварата, която по принцип недолюбва.

Световният №2 претърпя най-тежката си загуба в Големия шлем, като отстъпи на друг шампион от US Open - опитния хърватин Марин Чилич с 2:6, 3:6, 2:6 в мач, който продължи само 107 минути.

Чилич се класира за третия си четвъртфинал на "Ролан Гарос" след само един загубен сет на турнира и както каза самият той сред срещата - изигра един от най-големите мачове в своята кариера. Световният №23 просто не остави никакъв шанс на своя съперник, а не може да се каже, че руснакът не опита.

Хърватинът просто беше изключително агресивен и притисна своя опонент до стената, но като цяло Медведев може да е доволен от цялостното си представяне, предвид факта, че миналогодишното му достигане до четвъртфиналите бе първото в кариерата му. Освен това постигна първи успех над Медведев след три поредни загуби.

Горчивината за Даниил остава категоричният резултат, с който той бе надвит. Спечели само седем гейма в трисетов мач за първи път, като до момента най-тежките му загуби бяха срещу Денис Шаповалов на US Open през 2017-а и от Хьон Чунг на Australian Open през 2018-а. Във въпросните два мача спечели по осем гейма, но те дойдоха в много по-ранен етап от иначе страхотната му кариера до момента.

За 33-годишният Чилич предстои четвъртфинал срещу друг руснак - Андрей Рубльов, който отстрани младия италианец Яник Синер. Случи се при резултат 1:1 сета и отказване на шампиона от Sofia Open заради травма.

Като цяло загубата на Медведев беше единствената руска за деня, като освен Рубльов, Вероника Кудерметова и Дария Касаткина също се класираха за четвъртфиналите.